Annual
Operational
Routine
Schools
Membership Number Name Company Name Exam
Expiry Date
OS0156 Aaron Morris Galliard School 01-05-2022
OS0045 Ade Langfield Beaconside Primary School 19-09-2020
OS0064 Adrian Pratley Hanley Swan Primary School 09-11-2020
OS0109 Al Moore LB Of Lewisham 04-07-2021
OS0053 Alan Willetts Holy Trinity School Academy Trust 19-09-2020
OS0135 Alan Price St Josephs Catholic Primary 14-12-2021
OS0113 Alex Casagrande Brindishe Green Primary 04-07-2021
OS0039 Andrew Coleman Eldersfield Lawn Primary 20-09-2020
OS0048 Andrew Williams St Bartholomews Primary School 19-09-2020
OS0094 Andrew Stanford Brookfield Primary Academy 31-01-2021
OS0105 Andrew Hackley Broadheath CofE Primary School 05-06-2021
OS0144 Andrew Wood Portland Spencer Academy 18-02-2022
OS0143 Andrew Wagg Derby Moor Academy 18-02-2022
OS0217 Andrew Rooney The Queens C of E Primary School 18-09-2022
OS0046 Anne Grant Ashton Under Hill First School 19-09-2020
OS0152 Anthony Cunningham Freezy Water St Georges School 01-05-2022
OS0206 Anthony Green Matchborough First Academy School 03-07-2022
OS0169 Byron Gallagher Healing Primary 16-05-2022
OS0042 Candida Thorley Holy Redeemer Catholic Primary School 20-09-2020
OS0091 Carl Twomlow Hagley Primary School 08-11-2020
OS0103 Carole Tomes Pebworth First School 05-06-2021
OS0088 Caroline Thomas Meredith Crown Meadow First School and Nursery 08-11-2020
OS0028 Catherine O'Brian St. Marys Catholic Primary School 06-09-2020
OS0149 Catherine Haymes St Teresa's Effingham 10-04-2022
OS0155 Catherine O'Neill Governors St Marys Primary School 01-05-2022
OS0076 Charles Lowe Wolverley Sebrighs Primary School 09-11-2020
OS0050 Chris Bates Abbeywood First/Churchill Middle School 19-09-2020
OS0089 Claire Evans Perdiswell Primary 08-11-2020
OS0198 Claire Jarvis Malden Manor Primary & Nursery School 17-06-2022
OS0205 Clare Pain Ombersley Endowed First School 03-07-2022
OS0035 Clive Steele St Catherines C.E Primary School 20-09-2020
OS0095 Colin Hall Highview Primary School 31-01-2021
OS0107 Danielle Eames Worcestershire County Council 05-06-2021
OS0157 Danny Rowell De Bohun Primary School 01-05-2022
OS0075 Darran Harper Heathfield Knoll School 09-11-2020
OS0027 Darren Knox Mount Pleasant Primary 10-04-2020
OS0037 Darren Haines Advance Trust 20-09-2020
OS0084 Darren Johnson Chaddsley Corbert Primary School 08-11-2020
OS0106 Darren Chew Birchensale Middle School 05-06-2021
OS0179 Darren Carter Padre Pio Primary School 16-05-2022
OS0195 Darren Duquemin Ashmole Primary School 19-06-2022
OS0085 Dave Hawlins St Joseph's Catholic Primary School 08-11-2020
OS0196 Dave Paxton St Philips Schools 17-06-2022
OS0141 David Harris St Lukes First School 14-12-2021
OS0147 David George Claremont Fan Court School 10-04-2022
OS0211 David Oliver Finstall First School 03-07-2022
OS0222 David Brand St Richard C of E Primary School 18-09-2022
OS0220 David Pike Kings Oak Primary School 18-09-2022
OS0148 Dawid Rakowski Staines Preparatory School 10-04-2022
OS0202 Dean Shaw St Helens School 15-07-2022
OS0177 Deborah Williams Jan Cresswell 16-05-2022
OS0221 Dermot Bracken Lowther Primary 18-09-2022
OS0137 Dona Hill Tardebigge C of E School 14-12-2021
OS0199 Doug Farrington Malden Manor Primary & Nursery School 17-06-2022
OS0201 Eamonn Murphy St Helens School 15-07-2022
OS0212 Elaine Huntington Honeybourne Pimary Academy 03-07-2022
OS0136 Emma Bridgwater Tardebigge C of E School 14-12-2021
OS0041 Fyonna Muckian Burlish Park Primary School 20-09-2020
OS0116 Gary Hopper Kilmorie Primary School 05-07-2021
OS0167 Gary Burgess Humberston Park School 16-05-2022
OS0055 Gavin Dickason Cognita 26-10-2020
OS0204 Ghanshyam Vekaria St Helens School 15-07-2022
OS0052 Glen Nicholls Catshill Middle Schools 19-09-2020
OS0111 Glen Goode Eliot Bank 04-07-2021
OS0214 Glenn Jones Trinity High School 03-07-2022
OS0183 Glyn Davies Denygarn Community Primary School 16-05-2022
OS0154 Gordon Buck Lavender School 01-05-2022
OS0185 Graham Fisher TBC 16-05-2022
OS0065 Gregory Saunders Abbey Park Federation Schools 09-11-2020
OS0092 Harry Green Avenue Primary Academy 31-01-2021
OS0140 Harry Sharpe St Lukes First School 14-12-2021
OS0120 Haydn Phillips Brindishe Schools 05-07-2021
OS0121 Hayley Downing Dean Close School 21-12-2021
OS0068 Heather Fellows Dines Green Primary School 09-11-2020
OS0058 Iain Potter Cognita 26-10-2020
OS0159 Ian Lock Walker Primary School 01-05-2022
OS0026 Ian David Kitching Polam Hall School 10-04-2020
OS0067 Jackie Pinnington Chawson First School 09-11-2020
OS0090 Jacqueline Pitt Chadsgrove School 08-11-2020
OS0074 James Harwood Kempsey Primary School 09-11-2020
OS0096 James Pearson Bromsgrove School 26-02-2021
OS0138 James Cox The De Montfort School 14-12-2021
OS0122 James Key Dean Close School 21-12-2021
OS0123 James Lopategui Dean Close School 21-12-2021
OS0125 James Munn Dean Close School 21-12-2021
OS0072 Jane Evans Cropthorne with Charlton C of E School 09-11-2020
OS0110 Jason Thayre Launcelot Primary School 04-07-2021
OS0197 Jason Brown Christchurch New Maldon C of E Primary School 17-06-2022
OS0030 Johann Importante Swan Lane First School 06-09-2020
OS0032 John Caldwell Wyre Forest School 20-09-2020
OS0098 John Brookes Bromsgrove School 26-02-2021
OS0101 John Roberson Bromsgrove School 26-02-2021
OS0200 John Lewthwaite Burlington Junior School 17-06-2022
OS0066 Jon Grubb Pinvin Federation Of Schools 09-11-2020
OS0161 Jonathan Moore Waltham Leas Primary Academy 16-05-2022
OS0100 Joseph Goulding Bromsgrove School 26-02-2021
OS0189 Judy Newberry Weston Park Primary 06-06-2022
OS0034 Julie Hall Cherry Orchard Primary School 20-09-2020
OS0190 Katie Coombes Weston Park 06-06-2022
OS0063 Kevin Young Cognita 26-10-2020
OS0083 Kevin Beck Regency High School 08-11-2020
OS0164 Kevin Redgrift Scartho Junior Academy 16-05-2022
OS0187 Kevin Petty Coldfall 06-06-2022
OS0115 Kristina Wallace Ashmead Primary School 05-07-2021
OS0145 Kylie Burbage Spencer Academies Trust 18-02-2022
OS0188 Laggi Efthymiou Coldfall Primary 06-06-2022
OS0093 Lalbahadur Gaha Foresters Primary School 31-01-2021
OS0082 Laura Duffy Tenacres First School 08-11-2020
OS0172 Lindsay Meredith St Davids Primary School 16-05-2022
OS0087 Liz Crumpton Eckington First School 08-11-2020
OS0051 Loran Abbotts Webheath Academy Primary School 19-09-2020
OS0112 Louis Smith GGLV Federation 04-07-2021
OS0174 Lyndon Burroughs Griffithstown Primary School 16-05-2022
OS0219 Mala Mistry Surbiton Childrens Centre Nursery 18-09-2022
OS0057 Marc Fell Cognita 26-10-2020
OS0033 Mark Williams Clent Primary School 20-09-2020
OS0170 Mark Cranham Hurn Parish Council 23-05-2022
OS0181 Mark Cox Torfaen Borough Garndiffiath Primary School 16-05-2022
OS0160 Martin West Brimsdown School 01-05-2022
OS0062 Martyn Turbayne Cognita 26-10-2020
OS0114 Matt Hicks Beecroft Garden Primary 05-07-2021
OS0191 Matt Burge North Harringay Primary 06-06-2022
OS0099 Matthew Stoneystreet Bromsgrove School 26-02-2021
OS0209 Melanie Millar Bredon Hancocks CE First School 03-07-2022
OS0127 Michael Seamarks Dean Close School 21-12-2021
OS0218 Michele Di Bernardino Lime Tree Primary School 18-09-2022
OS0079 Michelle Adams Worcestershire County Council 08-11-2020
OS0142 Mick Duggan Rigby Hall School 14-12-2021
OS0151 Mike Bradford St Teresa's Effingham 10-04-2022
OS0168 Mike Clark New Waltham Academy 16-05-2022
OS0047 Natalie Oakes Oak Hill First School 19-09-2020
OS0056 Nathan Fell Cognita 26-10-2020
OS0118 Nathan Lobb John Ball 05-07-2021
OS0104 Neil Mecklenburgh Charford First School 05-06-2021
OS0166 Neil Edmond Humberston Park School 16-05-2022
OS0171 Neil Mason Woodlands Field Group 16-05-2022
OS0131 Nicholas Clissett Moons Moat First School 14-12-2021
OS0207 Nicholas Monkton Oldbury Park Primary School 03-07-2022
OS0043 Nick Vaughan King's School 19-09-2020
OS0203 Nick Braxton St Helens School 15-07-2022
OS0097 Nigel Probert Bromsgrove School 26-02-2021
OS0102 Norman Baldwin Pitmaston Primary School 05-06-2021
OS0073 Paul Handley Cherry Orchard Primary School 09-11-2020
OS0119 Paul Moger St Michael School 05-07-2021
OS0163 Paul Dean William Barcroft Junior School 16-05-2022
OS0165 Paul Hodson Stanfor Junior & Infants School Laceby 16-05-2022
OS0192 Paul Waller Crowland Primary School 06-06-2022
OS0208 Paul Burrows PR Associates 03-07-2022
OS0162 Paula Wilkins Great Coate Primary 16-05-2022
OS0080 Peter Parkes Broadwas C of E Primary School 08-11-2020
OS0117 Peter Ratcliffe Downderry Primary School 05-07-2021
OS0173 Phillip Townsend Greenmeadow Primary School 16-05-2022
OS0059 Rachael Plimmer Cognita 26-10-2020
OS0213 Ray Cullwick Our Lady Of Lourdes Catholic Mult Academy 03-07-2022
OS0036 Richard Dalton Finstall First School 20-09-2020
OS0061 Richard White Cognita Schools 26-10-2020
OS0060 Richard Lamb Cognita 26-10-2020
OS0086 Richard Beale St Matthias C of E Primary School 08-11-2020
OS0176 Richard Sutton Croesyceiliog & Llanyraven Community Council 16-05-2022
OS0031 Rob Donnelly The Vayner First School 20-09-2020
OS0077 Rob Uren St Georges C of E Primary School 09-11-2020
OS0029 Robert Parry Harvington First School 06-09-2020
OS0078 Russell Payne Meadows First School 09-11-2020
OS0180 Ryan Young Trevethin Activity Barn 16-05-2022
OS0049 Sam White Pendock School 19-09-2020
OS0193 Sam Hadfield St Aidans Primary School 06-06-2022
OS0194 Samoel Pereira Ashmole Primary School 19-06-2022
OS0139 Sarah Callanan St Stephens First School 14-12-2021
OS0129 Sarah Bradley Dean Close School 21-12-2021
OS0158 Sarah Ventham The Latymer School 01-05-2022
OS0153 Sarah Davis Brimsdown Primary 01-05-2022
OS0069 Scott Reeves St Johns Middle School 09-11-2020
OS0126 Scott Priest Dean Close School 21-12-2021
OS0178 Scott Morris Blaina Gwent County Council 16-05-2022
OS0070 Sharon Mathers St Andrews C of E School 09-11-2020
OS0071 Simon Tyler Lickey Hills Primary & Nursery School 09-11-2020
OS0108 Stephen Entwistle Meadow Green 05-06-2021
OS0150 Stephen Novak St Teresa's Effingham 10-04-2022
OS0184 Stephen Macey Torfaen Borough Council 16-05-2022
OS0223 Stephen Tynan St Marys C of E Primary School 18-09-2022
OS0132 Stephen Paul Morris Fort Royal Community Primary School 14-12-2021
OS0133 Steve Wainwright St Stephens First School 14-12-2021
OS0182 Steve Eyers Woodlands Community Primary School 16-05-2022
OS0210 Steve Sewell Cookley Sebright Primary School 03-07-2022
OS0081 Steven Jones Pitcheroak School 08-11-2020
OS0128 Steven Jones Dean Close School 21-12-2021
OS0146 Terence Doyle Aldro Educational Trust 10-04-2022
OS0044 Terry Price King's School 19-09-2020
OS0130 Terry Martyn St Johns/Dean Close 21-12-2021
OS0186 Terry Hill Blaenycwm Primary School 16-05-2022
OS0040 Tessa - Marie Browning Broadway First School 20-09-2020
OS0216 Tom George Whittington C of E PRimary School 03-07-2022
OS0038 Tony Rouse St Clements 20-09-2020
OS0124 Tony Read Dean Close School 21-12-2021
OS0215 Victoria Jervis Advance Trust 03-07-2022
OS0134 Wayne Telford Hollymount School 14-12-2021
OS0175 Wayne Evans T.B.C Ponthir CW School 16-05-2022
OS0054 Will Bower Wilden All Saints CE Primary School 19-09-2020

The RPII is the official body for examining, accrediting and certificating indoor, outdoor and inflatable play inspectors.

Become an
Inspector